jazyk

CZ

Uhlíkové vlákna

Uhlíkové vlákna sú vysokovýkonným materiálom budúcnosti. Používajú sa v aplikáciách, kde sú potrebné mechanicky pevné a zároveň ľahké komponenty – napríklad v leteckom a automobilovom priemysle, ako aj v technológiách veternej energie a modernom športovom príslušenstve. Uhlíkové vlákna sa používajú pri týchto výrobkoch, pretože nízka hmotnosť a vysoká pevnosť sú nevyhnutné na dosiahnutie vysokého výkonu a zvýšenej účinnosti. Vedúci svetoví výrobcovia automobilov si vyberajú uhlíkové vlákna Sigmatex kvôli návrhu pokročilých technických výrobkov.

3 D tkaniny
Techniky tkania sigma3D sa môžu použiť na výrobu predliskov s takmer čistým tvarom.

Rozťahovacie tkaniny
Rozťahovacie tkaniny radu sigmaST sú veľmi tenké, ultra ľahké, majú takmer nulové zvlnenie a menej prekladaných bodov.

Tkaniny Innegra
sigmaIF je polypropylénové vlákno s vysokým modulom, ktoré sa môže použiť samostatne alebo v spojení s inými vláknami, čím poskytuje zníženie hmotnosti, veľmi vysokú úroveň nárazového odporu a tolerancie poškodenia.

Recyklované tkaniny
Tkaniny sigmaRF obsahujú regenerované uhlíkové vlákna, vďaka čomu je možné vyrábať produkty, ktoré sú udržateľné a nákladovo efektívne.

Jednosmerné tkaniny
Tkaniny sigmaUD obsahujú uhlíkové vlákna len v jednom smere.

Viacosové tkaniny
Veľmi rovné, nezvlnené tkaniny sigmaMX od 100 gsm pri 2 vrstvách a až do 1600 gsm pri maximálne 9 vrstvách môžu byť vyrobené so šírkou až do 2540 mm (100 palcov).

2 D tkaniny
Tkaniny sigma2D sa používajú v tradičných textilných konštrukciách, ako sú plátnové väzby, keprové a saténové vzory, ale aj v zložitejších návrhoch pre estetické a charakteristické aplikácie.